هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

HTML چیست؟

HTML یک زبان تعبیه شده برای رایانه است که ساخت یک وبسایت را ممکن می سازد. سپس این وبسایت ها می توانند توسط هر فرد دیگری که به اینترنت متصل هستند دیده شوند. یادگیری آن نسبتاً آسان است و در آنچه که به شما اجازه ساختن می دهد بسیار قدرتمند است. برای یادگیری html شما به هیچ ابزار اضافی به غیر از یک رایانه ساده احتیاج نخواهید داشت و مدت زمانی که برای یادگیری از شما می گیرد بسیار محدود است.
HTML کوتاه شده ی Hypertext Markup Language است که به فارسی زبان علامت گذاری ابرمتن، معنی می شود. که برای هر قسمت از کلمات آن می توان تعریفی ارائه کرد:

  • Hypertext یا ابر متن، شیوه ای است که به وسیله کلیک کردن بر روی متن های مخصوصی که پیوند نامیده می شود، می توانید بروی وب جابجا شوید. در حقیقت hyper در مقابل linear به معنای خطی است. به این معنی که شما به هر کجا و در هر زمان که تمایل داشتید می توانید بروی وب به گشت و گذار مشغول شوید و ترتیب خاصی برای آن نمی توان تعیین کرد.
  • Markup همان برچسب های اچ تی ام ال است که متن ها داخل آن جاسازی می شوند. آنها یک نوع خاص متن را علامت گذاری می کنند.
  • Language یک زبان است که مانند هر زبان دیگر شامل یک سری کلمه موسوم به کد و قسمت های مختلفی دارد.

آموزش زبان html

HTML یک نوع زبان رایانه است که برای ساخت صفحاتی استفاده می شود که می توان آنها را بروی وب یا در نامه الکترونیکی مورد استفاده قرار داد. هر چند به نظر خیلی ها پیچیده به نظر می رسد، اما با ساختار نسبتاً ساده مطرح شده است. تمامی متون، اجزاء گرافیکی و عناصر طراحی یک صفحه HTML با کدهایی که به مرورگر یا برنامه ایمیل دستور می دهد که چطور آن عناصر را نشان دهد، علامت گذاری شده اند. برچسب های html اطلاعات محتوایی صفحه را محیا می کنند، بنابراین یک صفحه وب تا حد امکان دقیقا همانطور که یک طراح می خواهد نمایش داده شود به نظر می رسد.

HTML چطور کار می کند؟

HTML شامل یک سری کدهای کوتاهِ نوشته شده بوسیله کدنویس، موسوم به برچسب است که درون یک پرونده متنی نوشته می شود. پرونده متنی هم به عنوان یک پرونده HTML یعنی با پسوند html. ذخیره می شود، و در داخل مرورگرهایی نظیر اینترنت اکسپلورر و یا فایرفاکس به نمایش در می آید. مرورگر پرونده ها را می خواند و به شکل دیداری آن تبدیل می کند، دقیقاً همانطوری که نویسنده کد، انتظار آن را دارد. نوشتن کدهای HTML مستلزم استفاده صحیح از برچسب ها برای ساخت سایت است. شما می توانید از یک ویرایشگر متن ساده تا یک ویرایشگر گرافیکی پیشرفته برای ساخت صفحات HTML استفاده کنید. ولی برای شروع کار، ما به شما ویرایشگرهای ساده نظیر notepad++ را پیشنهاد می کنیم.

برای اینکه منظور را دقیقاً درک کنید، کاری که گفته می شود را دنبال کنید: ابتدا یک صفحه اینترنتی را باز کنید که فکر نکنم کار سختی باشد. سپس از فهرست view آن مرورگر دستور view source را انتخاب کنید. با این کار صفحه ای باز می شود که یک سری کدهایی در آن وجود دارد که شاید در نگاه اول چیزی از آن متوجه نشوید. ولی این کدها همان دستوراتی است که مرورگر برای نشان دادن محتویات آن صفحه از وب، دریافت می کند و این همان کدهای HTML است. پس تا اینجا فکر کنم منظور را تقریبا درک کرده باشید ولی در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد.

برچسب چیست؟

برچسب ها جداکننده متن معمولی از کدهای html هستند. شما ممکن است آنها را به عنوان کلماتی بین <bracket> بشناسید. آنها به شما این اجازه را می دهند که هر آنچه که می خواهید در مرورگر نشان داده شود را در صفحه خود جاسازی کنید. تگ های مختلف کارهای مختلفی را انجام می دهند. خود برچسب ها در میان مرورگر زمانی که از صفحه بازدید می شود دیده نمی شوند، اما اثرشان را می گذارند. ساده ترین برچسب ها کاری بیش از اعمال یک فرمت خاص به متن را انجام نمی دهند. مانند این:
<b>این متن به صورت ضخیم دیده می شود…<b/>

در مثال بالا برچسب <b> دور متن را احاطه کرده است، و اثر خودش را بروی متن مورد نظر هنگامی که در مرورگر به نمایش در می آید می گذارد.

عبارت برچسب از کلمه لاتین TAG (تگ) آمده است. که معادل خوبی برای این کلمه است. پس اگر در جایی هم کلمه “تگ” را هم دیدید، بدانید که منظور همان “برچسب HTML” است.

یادگیری HTML چقدر زمان خواهد برد؟

بسته به هدفتان مدت زمان یادگیری هم متفاوت است. خواندن و یادگیری برچسب های اچ تی ام ال برای رفع نیاز می تواند حتی به مدت تنها چند روز طول بکشد. شما حتی می توانید اصول مقدماتی آن را در چند ساعت فرا بگیرید. وقتی که شما به برچسب ها مسلط شدید می توانید طراحی سایت را شروع کنید. ولی برای کار حرفه ای وقت بیشتری را باید برای این کار صرف کنید، تا تجربه های جدید شما را برای این کار آماده کند.

  1. سلام از متنی که درباره این زبان نوشتید ازتون ممنونم من خودم تو رشته کامپیوتر درس میخونم و یه خواسته‌ای داشتم اگه میشه بیشتر از اینا در مورد زبان اچ تی ام ال توضیح بدید با سپس فراوان از شما دوست گرامی 😕

  2. عالی بود. خسته نباشید ولی موفق باشید.

  3. slam in matni ke gozashtin khetylee chrt va pert asat من هیچی نفهمیدم 😡 😡 😡 😈 😈 😈 ➡ ➡

    • سلام؛ ممنون از نظر شما. حق باشماست. مطالب خیلی قدیمی است و باید دستی به سر و روی سایت کشیده بشه که در آینده‌ای نزدیک این اتفاق حتماً خواهد افتاد.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!