هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

مدیریت محصولات در WHMCS + ویدیو

تا به اینجا اگر تمامی تنظیمات WHMCS را به خوبی انجام داده باشید، ولی همچنان محصولی برای فروش روی سایت نگذاشته باشید، فروشگاه شما هنوز کامل نشده است! بنابراین ابتدا باید برای فروش محصول روی سایت برنامه ریزی کنید، سپس اقدام به تهیه آن محصول کنید. در آخرین مرحله می‌بایستی آن محصول را به WHMCS اضافه کنید. محصولا در WHMCS به صورت گروه بندی شده میبایستی اضافه شوند و هر کدام دارای مشخصات از قبل تنظیم شده‌ای هستند. هر چند که امکان اضافه کردن ویژگی‌های جدید برای هر محصول هم وجود دارد.

مسیری از بخش مدیریت WHMCS که شامل تنظیمات محصولات و گروه بندی آنها است، به این صورت است: Setup > Products/Services > Products/Services

اگر برای اولین باری باشد که وارد این صفحه می‌شوید، هیچ محصول یا گروهی نیست که خواسته باشید ببینید. باید در اولین مرحله یک گروه بسازید. پس از آن درون آن گروه محصول یا محصولات خود را اضافه نمایید. گروهی که ما در اینجا قصد ساختنش را داریم، یک گروه برای هاست‌های اشتراکی است. پس روی دکمهٔ Create a New Group کلیک می‌کنیم و مشخصات گروه از قبیل نام و عنوان و قالب پیش فرض فرم سفارش را انتخاب می‌کنیم. در نهایت روی Save Changes کلیک می‌نماییم.

به هر تعداد که خواسته باشیم می‌توانیم گروه به این بخش اضافه نماییم. اما تا زمانی که درون گروه خالی باشد، باز هم مشتری نمی‌تواند سفارشی را ثبت کند. پس این بار در صفحهٔ Products/Services روی Create a New Product کلیک کرده و این بار مشخصات محصول جدید را می‌دهیم. در گام اول ساخت محصول جدید تنها می‌بایستی نوع محصول و نام آن را و گروهی که باید درون آن قرار گیرد را انتخاب نمایید. پس از آن با کلیک روی دکمهٔ Save وارد یک صفحهٔ دیگر خواهید شد که تنظیمات پیشرفته‌ای را به همراه دارد. هر گروه تنظیم درون یک سربرگ جای گرفته است.

افزودن محصول جدید در WHMCS

مهم‌ترین سربرگ‌ها یکی Details است که جزئیات اولین را درون خود گنجانده است. از قبیل توضیحات محصول و همچنین ایمیل خوش‌آمدگویی بعد از دریافت محصول. در سربرگ بعدی یعنی Pricing قیمت محصول را می‌بایستی به سامانه بدهید. این قیمت می‌تواند یک بار پرداخت باشد یا به صورت دوره‌ای برای مشتری صورت حساب صادر شود که آن را پرداخت نماید.

بعد از آن باید وارد سربرگ Module Settings تنظیمات مربوط به تحویل خودکار سرویس و اتصال آن به سروری که قرار است هاست یا سرویس از روی آن به مشتری تحویل داده شود شده و مشخص کنیم که نوع سرور محصول چیست. این سه سربرگ اول، مهم‌ترین‌ها هستند و حتی می‌توانید به سربرگ‌های دیگر کاری نداشته باشید.

دقیقاً همین مراحل را برای اضافه کردن گروه‌ها و دیگر محصولات روی سایت باید تکرار کنید. در مواقع بعدی هم با مراجعه به همین بخش از مدیریت WHMCS می‌توانید محصولات و گروه‌های اضافه شده را اصلاح کنیم. یا حتی مواردی که دیگر نیازی ندارید را حذف نمایید.

حالا با این پیش‌فرض‌ها آماده شدید که ویدیوی زیر را دیده و به صورت کامل‌تر با قابلیت مدیریت محصولات در WHMCS کار کنید.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!