هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

ویرایش دستورات php.ini از طریق خط فرمان روی PHP Selector کلود لینوکس

همانطور که می‌دانیم در کلود لینوکس قابلیتی با عنوان PHP Selector وجود دارد که روی Cagefs بنا شده است. Cagefs اجازهٔ جداسازی سیستم فایل و منابع هر کاربر را روی سرور می‌دهد. PHP Selector هم در اینجا کاربردش تنظیم تنظیمات PHP از جمله نسخهٔ PHP برای هر هاست است. اما کار تنظیم PHP به همین جا ختم نمی‌گردد؛ بلکه کاربر با ورود به صفحهٔ PHP Selector در کنترل پنل خودش، می‌تواند تک تک گزینه‌های پر کاربرد PHP را هم تنظیم کند. مثل قابلیت دانلود یا میزان آپلود فایل با PHP و غیره.

ویرایش دستورات php.ini از طریق خط فرمان روی PHP Selector کلود لینوکس

پس کاربر ما روی سرور از طریق ابزار گرافیکی PHP Selector می‌تواند کار سفارشی سازی خودش را انجام دهد. اما به عنوان مدیر سرور اگر خواسته باشیم این کار را از طریق خط فرمان انجام دهیم، در این حالت دستور cagefsctl در اختیار ماست. کافی است از این دستور استفاده نماییم. چطور؟ ادامه را بخوانید.

ابتدا با حساب کاربری ریشه وارد سرور خود شوید. دستور زیر را تایپ کنید. به جای <username> نام کاربری حساب مورد نظرتان را جایگزین کنید.

cagefsctl -e <username>

این دستور شما را به یک محیط دیگر هدایت می‌کند، که مختص همان کاربر است. حالا با یک ویرایشگر اقدام به تغییر تنظیمات PHP به صورت مستقیم می‌کنید.

nano /opt/alt/phpXX/link/conf/alt_php.ini

در دستور بالا به جای phpXX باید نسخهٔ مد نظرتان را وارد کنید. مثلاً برای نسخهٔ ۷.۲ پی اچ پی باید سند مسیر زیر را باز کنید.

nano /opt/alt/php72/link/conf/alt_php.ini

دقت کنید که حتماً نسخهٔ صحیح سند پیکربندی PHP را انتخاب کنید. در غیر این صورت تغییرات را شاهد نخواهید بود.

سند را که باز کنید، چیزی شبیه به زیر را می‌بینید.

;>=== Start of PHP Selector Custom Options === 
;<=== End of PHP Selector Custom Options =====

که باید بین این دو خط دستورات دلخواه خود را وارد کنید. مثلاً memory_limit یاpost_max_size یا upload_max_filesize به همراه مقادیر هر کدام. البته ممکن است از قبل گزینه‌های تنظیماتی‌ای در این سند وجود داشته باشد، اگر کاربر از قبل از طریق PHP Selector تغییراتی را داده باشد.

سند را ذخیره می‌کنید و خارج می‌شوید. الان باید ویرایش دستورات php.ini از طریق خط فرمان روی PHP Selector کلود لینوکس را یاد گرفته باشید.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!