هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

اتصال سرور به WHMCS + ویدیو

همانطور که گفته شده، در WHMCS سعی شده تمامی کارها به صورت خودکار انجام شود. از سفارش محصول و ساخت صورت حساب گرفته، تا تحویل محصول بدون عیب و ایراد و بدون دخالت شخص! از مهم‌ترین محصولاتی که باید روی سایت به فروش برسد، هاست یا همان فضای میزبانی است. فضای میزبانی‌ای که باید روی یک سرور ساخته شده و سپس مشخصات ورود به آن از طریق WHMCS به مشتری تحویل داده شود. با توجه به همین توضیحات، می‌توان به این نتیجه رسید که یکی از مهم‌ترین تنظیمات WHMCS این است که بتوانیم سرورهای مختلفی را که از قبل پیکربندی شده‌اند، به WHMCS متصل کنیم. حالا WHMCS می‌تواند به آنها متصل شده و محصول مورد نظر را به مشتری تحویل دهد.

پس موضوع آموزش ما در این مقاله اتصال سرور به WHMCS است که به همراه یک ویدیوی عالی آموزش را به انتها می‌رسانیم. پس مستقیم به سراغ بخشی از مدیریت WHMCS می‌رویم که کارش افزودن و مدیریت سرورهایی است که قرار است از روی آنها هاست به مشتری تحویل گردد.

برای این منظور اشاره‌گر را روی Setup برده و Products/Services را باز کرده و در انتهای فهرست روی Servers کلیک کنید. صفحه‌ای برای ما باز خواهد شد که اگر تا الان سروری را به WHMCS اضافه نکرده باشیم، در جدول وسط صفحه چیزی برای نمایش وجود نخواهد داشت. اما به هر حال با کلیک روی دکمهٔ Add New Server وارد مراحل گام به گام برای افزودن یک سرور جدید خواهیم شد. تصویر زیر را ببینید:

اتصال سرور به WHMCS

در این صفحه ابتدا می‌بایستی از گزینهٔ Module نوع کنترل پنل سرور را انتخاب کنیم. مثلا cPanel را برای سرورهای WHM انتخاب می‌کنیم. سپس از گزینهٔ Hostname or IP Address نشانی آی پی یا هاست نیم سرور را وارد می‌کنیم. در نهایت Username و Password ورود به سرور را وارد کرده و روی Test Connection کلیک می‌کنیم. البته برای سرورهای cPanel نیازی نیست رمز عبور را وارد کنید و در عوض می‌بایستی حتماً API Token را که از بخش Token در WHM دریافت کردید را وارد نمایید.

با کلیک روی Test Connection اگر اطلاعات اتصال وارد شده صحیح باشد، وارد مرحلهٔ بعدی خواهیم شد که در این مرحله عملاً تنظیمات اضافه برای سرور را می‌توانیم ببینیم و آنها را انجام دهیم. البته تا همین جای افزودن سرور، تقریباً کار تمام است و شاید نیازی به انجام تنظیمات بیشتر نباشد. ولی در فیلم آموزشی‌ای که در ادامه آمده، راجع به آنها هم توضیحاتی داده شده تا کاملاً بتوانید با بخش اتصال سرور به WHMCS که با نام Servers شناخته می‌شود، کار کنید.

پس فیلم زیر را برای دیدن اجرا نمایید:

به طور کلی اتصال سرور به WHMCS کار سختی نیست. ولی فراموش نکنید که حتماً روی کنترل پنل مدیریت سرور خود، بهتر است یک حساب با دسترسی‌های کمتر بسازید و سپس اطلاعات اتصال آن را به WHMCS بدهید. یعنی هیچ وقت اطلاعات تعیین هویت کاربر root سرور را به WHMCS ندهید که از نظر امنیتی بهتر است. البته در هنگام ساخت کاربر دیگر، باید به دسترسی‌هایی که باید داشته باشد هم دقت کنید. کاربر حتماً باید از نوع Reseller یا نماینده باشد. نه یک کاربر عادی روی سرور. تا بتواند تمامی کارهایی که کاربر ریشه انجام می‌دهد را هم انجام دهد.

راجع به مدیریت سرور و کار با کنترل پنل‌ها، آموزش‌های زیادی درون سایت نوشتیم. بهتر است آنها را هم دیده و مطالعه کنید.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!