هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

Authority چیست ؟

ما در زمینۀ SEO چندین معیار مختلف و معتبر برای سنجش میزان رتبۀ یک سایت یا وبلاگ در مقایسه با دیگر سایت‌ها داریم. یکی از این معیارها Authority است. Authority که به آن آتوریتی هم گفته می‌شود، یک رتبه از ۰ تا ۱۰۰ است که معمولاً به یک دامنۀ اینترنتی یا صفحه‌ای از یک سایت نسبت داده می‌شود که نشان دهندۀ میزان رشد رتبۀ آن سایت یا صفحه در موتور جستجو است. این عدد هر چه قدر بالاتر باشد، نشان دهندۀ Authority یا همان اعتبار بیشتر است.

Authority چیست

Authority چیست ؟

پس با این تفاسیر ما به جای آتوریتی می‌توانیم از کلمۀ اعتبار هم استفاده کنیم. از اعتبار سایت برای مقایسۀ بین دو سایت استفاده می‌شود که همان قدرت آن سایت در جذب بازدید کننده به سمت خودش است. این عدد یا اعتبار توسط سایت Moz.com توسعه داده شده است و با استفاده از شاخص‌های زیادی، مثل تعداد پیوندهایی که به ریشۀ دامنه داده شده، تعداد کل پیوندهای برگشتی، MozRank، MozTrust و غیره در نهایت ختم به یک عدد ۰ تا ۱۰۰ می‌شود که این همان Authority سایت یا صفحه است.

سایت Moz برای اینکه بتواند چنین شاخصی را به سایت‌ها و صفحات مختلف آنها اختصاص دهد، از یک ماشین یادگیرنده در برابر الگوریتم گوگل استفاده می‌کند که ببیند موتور جستجو چطور صفحۀ نتایج جستجو را تولید می‌کند. در انجام این محاسبه بیش از ۴۰ سیگنال دخیل است به این معنا که Authority سایت به صورت شناور تغییر می‌کند و ثابت نیست. به همین دلیل گفته می‌شود که از این شاخص به عنوان یک معیار مقایسه‌ای بین سایت‌های مختلف البته در یک زمان استفاده کنید.

پس تا اینجای توضیحات، طبیعی است سایتی که تازه ساخته شده باشد، Authority صفر داشته باشد و کم کم افزایش یابد که برای افزایش این عدد باید روی سئوی سایت کار شود. این معیار دقیقاً مثل معیار الکسا به این صورت است که افزایش Authority از ۲۰ به ۳۰ بسیار راحت‌تر از افزایش اعتبار از ۷۰ به ۸۰ است. چون هر چقدر اعتبار سایتِ شما افزایش پیدا می‌کند، رقابت هم تنگاتنگ می‌شود.

Authority دامنه در برابر Authority صفحه

باید اشاره کرد که Authority حتی برای زیر دامنه‌های یک سایت هم محاسبه می‌شود. مثلاً وبلاگ‌هایی که مربوط به یک سرویس وبلاگ دهی هستند می‌توانند Authority مجزای خود را داشته باشند. اما Authority دامنه یک پیش گوییِ راجع به کل سایت یا وبلاگ است. در حالی که Authority صفحه پیش گوییِ اعتبار مربوط به یک صفحه از یک سایت یا وبلاگ است. همین نکته هم برای MozRank و MozTrust صدق می‌کند.

Authority سایت را از کجا به دست آوریم؟

حالا اینکه اعتبار سایت را از کجا به دست آوریم؟ باید گفت ابزارها و سامانه‌های مختلفی هستند که به صورت برخط اقدام به نمایش Authority سایت شما یا دیگر سایت‌ها به شما یا دیگران می‌کنند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن Authority سایت یا صفحه‌ای از یک سایت این است که به Open Site Explorer رفته و در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شوند نشانی سایت یا وبلاگ خود را وارد کرده و روی Search کلیک کنید.

نتیجه دریافت Authority وبنولوژی در Open Site Explorer

نتیجه دریافت Authority وبنولوژی در Open Site Explorer

تصویر بالا آتوریتی یا اعتبار سایت وبنولوژی را نمایش می‌دهد که در بالا سمت چپ اول Authority کل سایت و سپس Authority صفحۀ اصلی سایت را نشان می‌دهد. Authority صفحۀ اصلی به عنوان یک صفحه به علت اینکه صفحۀ اصلیِ سایت ماست و پیوندهای زیادی به آن داده شده، بیشتر از Authority کل سایت است، که مجموعی از اعتبار کل صفحات سایت است.

علاوه بر آن از قسمت Inbound Links شما پیوندهای ارجاع داده شده به وبنولوژی یا سایت خود را می‌بینید که هر چقدر تعداد آنها بیشتر باشد و از سایت‌های با Authority بالا پیوند داده شده باشد، اعتبار سایتِ شما هم بیشتر خواهد شد.

اما اگر این روش برای شما زمان زیادی را می‌گیرد و مدام می‌خواهید Authority سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلفی را به دست آورید، بهتر است از نوار ابزار MozBar استفاده کنید. این نوار ابزار رایگان است و برای مرورگرهای معروف مثل فایرفاکس و کروم از طریق مخزن افزونه‌های آنها قابل دسترس است.

Authority چیست MozBar در Google Chrome

MozBar در مخزن افزونه‌های Google Chrome

پس با این تفاسیر و به طور کلی می‌توان گفت از عدد اعتبار سایت یا همان Authority می‌توان جایگاه سایت را در موتور جستجو مخصوصاً گوگل پیش‌گویی کرد. که هر چقدر این عدد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد، نشان از اعتبار بالای سایت دارد و می‌تواند آیندۀ خوبی داشته باشد.

منبع: moz.com

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!