هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

رفع خطای ioncube loader حین نصب softaculous روی سرور

اگر در حین نصب نرم افزار softaculous روی سرور لینوکس با خطای عدم نصب بودن ioncube loader مواجه شدید، باید این ماژول از مجموعه افزونه‌های PHP را حتما روی سرور خود نصب کنید. ممکن است به این موضوع مشکوک شوید که با وجود نصب بودن ioncube loader چرا باید این خطا وجود داشته باشد؟ باید دانست که ملاک نصب بودن یا نبودن ioncube loader فقط کنترل پنل اصلی سرور لینوکس است. یعنی باید روی سی‌پنل یا دایرکت ادمین بررسی کنید که آیا این ماژول نصب است یا خیر. پس اگر توسط کلود لینوکس ioncube loader نصب شده باشد، قطعاً در حین خطای نصب Softaculous این خطا را دریافت خواهید کرد:

ionCube Loader is not loaded. Please enable it to continue installation
softaculous

Softaculous ابزاری برای نصب خودکار و راحت اسکریپت‌های تحت وب است که روی سرورهای لینوکس با کنترل پنل‌های مختلف نصب می‌شود. حالا اگر در حین نصب این نرم افزار که باید دستوراتی را در خط فرمان سرور وارد کنیم، با خطای مذکور روبرو شدید، باید طبق مراحلی که در ادامه خدمت شما عرض می‌گردد، ioncube را نصب کنید تا Softaculous بتواند فایل‌های کد شدهٔ خود را توسط آن Decode کند.

نصب ioncube loader در سرور cPanel

این کار با رفتن به صفحهٔ EasyApache 4 در WHM انجام می‌شود. باید روی Customize روبروی نمایهٔ فعال کلیک کرد. سپس از سربرگ PHP Extensions عبارت ioncube را در جعبهٔ جستجوی بالا وارد کنید و افزونه‌های مورد نظر را فعال نمایید. سپس چند بار روی Next کلیک کنید و در آخر هم روی Provision کلیک کنید. صبر کنید تا کار نصب این افزونهٔ PHP به اتمام برسد. اگر نیاز به آموزش طریقهٔ کار با EasyApache 4 را دارید، آموزش‌های دیگر وبنولوژی را دنبال کنید.

نصب ioncube loader در سرور DirectAdmin

روی سرور دایرکت ادمین باید از Custom Build کمک گرفت. حالا چه از افزونه‌ای که درون پنل گرافیکی خود DirectAdmin وجود دارد و چه از طریق خط فرمان. پس فرض می‌کنیم که شما با رابط گرافیکی دایرکت ادمین راحت‌تر هستید. پس وارد دایرکت ادمین شده و بخش CustomBuild را باز کنید. حالا به سربرگ Edit Options بروید تا بتوانید گزینه‌های تنظیماتی CustomBuild را تنظیم کنید. به دنبال عبارت ioncube بگردید و مقدار آن را به yes تغییر کنید و Save کنید.

حالا به سربرگ Build Software رفته و باز به دنبال Build ionCube بگردید و روی دکمهٔ Build روبروی آن کلیک کنید. حالا صبر کنید تا کار نصب به اتمام برسد. دقت کنید که همین کارها را هم می‌توانید از طریق خط فرمان لینوکس، روی سرور دایرکت ادمین انجام دهید. ولی باید با دستورات CustomBuild کار کردن باشید و آشنا باشید که برای این منظور به آموزش‌های دیگر سایت مراجعه کنید.

دیگر کنترل‌پنل‌هایی که Softaculous از آنها پشتیبانی می‌کنند هم روش خاص خود را برای فعال کردن ioncube loader دارند که کار خیلی سختی نباید باشد. ولی نکتهٔ مهمی که در ابتدای این مقاله هم به آن اشاره کردیم این بود که حتماً ioncube ای باید مد نظر قرار گیرد که مربوط به خود کنترل پنل است؛ نه کلود لینوکس یا دیگر بسته‌های نرم افزاری که ممکن است برای خود یک نسخه از PHP را هم نصب کنند.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!