هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

تفاوت بین Reseller و Master Reseller و Alpha Reseller

معمولاً کنترل پنل‌های رایج که روی سرورهای لینوکس نصب می‌شوند و امکان فروش فضای میزبانی و راه‌اندازی سایت اینترنتی را فراهم می‌کنند، قابلیت با عنوان واگذاری نمایندگی یا همان Reseller دارند. حساب نماینده یا ریسلری که با این عنوان ایجاد می‌گردد، به شخص امکان ساخت حساب هاست معمولی تحت مالکیت خودش را می‌دهد. معروف‌ترین کنترل پنل‌هایی که این امکان را فراهم کرده‌اند، cPanel و DirectAdmin می‌باشد که تا یک سطح نماینده می‌توان کار خودش را شروع کند.

تفاوت بین Reseller و Master Reseller و Alpha Reseller

اما برخی مواقع ممکن است اسامی‌ای مثل مستر ریسلتر یا آلفا ریستر به گوش‌تان بخورد که زیاد راجع به آن اطلاعی نداشته باشید. برای این منظور بهتر است بدانید که افزونه‌هایی برای این کنترل پنل‌ها وجود دارند که با نصب و فعال سازی آنها روی سرور، امکان واگذاری این قبیل حساب‌ها هم مهیا می‌شود. البته مدیر اصلی سرور باید این کار را انجام دهد تا بتواند حساب مستر و آلفا ریسلر واگذار کند.

طبیعتاً مستر ریسلر و آلفا ریسلر باید دارای حق دسترسی‌های بیشتری نسبت به ریسلر معمولی که خود کنترل پنل‌ها می‌دهند داشته باشند. این حق دسترسی‌ها را در ادامه می‌توانید متوجه شوید.

  • Reseller : این همان نمایندگی معمولی است که خود کنترل‌پنل‌ها ارائه می‌کنند. امکان فروش حساب سی‌پنل را دارد.
  • Master Reseller : امکان فروش نمایندگی معمولی (Reseller) و حساب سی‌پنل را دارد.
  • Alpha Reseller : امکان فروش مستر ریسلر، نمایندگی معمولی (Reseller) و حساب سی‌پنل را دارد.
  • Super Alpha Reseller : امکان فروش مستر ریسلر، آلفا ریسلر، نمایندگی معمولی (Reseller) و حساب سی‌پنل را دارد.

در برخی از جاها هم ممکن است نام Super Alpha Reseller را هم بشنوید.

پس در حالی که قصد تهیهٔ نمایندگی فروش هاست را داشته باشید، با اطلاع از انواع مختلف نمایندگی، انتخاب بهتری را خواهید داشت.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!