هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

تنظیمات Cron در WHMCS + ویدیو

Cron در لینوکس معنا پیدا می‌کند و تنظیمات Cron در WHMCS دقیقاً یعنی تنظیم کرد کران WHMCS روی لینوکس. تا به صورت خودکار کارهایی که برای انجام در موعد زمانی خاصی برنامه‌ریزی شده‌اند، انجام شوند. این موضوع در WHMCS به صورت پیش فرض فعال نیست و باید جزء تنظیمات اولیه باشد تا کران در ساعت‌های خاصی از روز اجرا شود. انجام این کار از طریق بخشی با عنوان Automation Settings از گروه صفحات Setup در بخش مدیریت اسکریپت قابل انجام است.

پس وارد بخش مدیریت و سپس Automation Settings شده. در بالاترین قسمت صفحه دستوری روبروی Cron Command وجود دارد که در اصل باید این خط را برداشت و به Cron لینوکس اضافه کرد. شاید از خودتان بپرسید که؛ “من از کجا می‌توانم به لینوکس دسترسی داشته باشم؟”. برای نصب WHMCS شما قطعاً نیاز به هاست لینوکس دارید. یعنی فضای میزبانی‌ای که سیستم عامل آن لینوکس است. اما شما مستقیم به سیستم عامل لینوکس دسترسی نخواهید داشت. بلکه با استفاده از کنترل پنل‌هایی مثل cPanel و DirectAdmin می‌توانید از بخش Crons اقدام به استفاده از این قابلیت لینوکس کنید.

تنظیمات Cron در WHMCS

پس ما مثلاً وارد بخش Crons سی پنل شده و کد بالا را به عنوان یک مورد به سی پنل اضافه می‌کنیم. سی پنل بقیهٔ کارها را خودش برای ما انجام می‌دهد. البته دقت داشته باشید که به دلیل اینکه ما از رابط سی پنل برای افزودن Cron به لینوکس استفاده می‌نماییم، این خط دستوری که WHMCS به ما می‌دهد، برای وارد کردن به سی‌پنل، نیاز به کمی ویرایش دارد.

بدین منظور می‌بایستی قسمت ابتدایی دستور (*/۵ * * * *) را حذف کرده و به جای آن از فهرست کشویی اول بخش Common Settings گزینهٔ دوم را انتخاب کنید. سپس دستور را که اصلاح کردیم، در جعبهٔ Command وارد می‌نماییم. حالا روی Add New Cron Job کلیک کنید.

افزودن کران WHMCS با cPanel

به این نکته دقت داشته باشید که افزودن کران روی هاست بسیار حساس است! اگر کوچک‌ترین اشتباهی در وارد کردن دستور Cron داشته باشید، حتی ممکن است کل سایت با مشکل مواجه شود که اگر به سرور فشار وارد کند، مدیران هاستینگ ممکن است سرویس شما را مسدود نمایند! پس بهتر است با دیدن ویدیوی آموزشی زیر، ابتدا تسلط کامل روی این بحث کسب کنید و سپس دست به کار شوید.

به غیر از دستور فعال سازی Cron که در صفحهٔ Automation Settings در WHMCS وجود داشت، گزینه‌های تنظیماتی هم در ادامه وجود دارند که هر کدام کار خاصی را در هنگام اجرای کران WHMCS، برای ما انجام می‌دهند. مثلا اگر خواسته باشیم با اجرای کران، به صورت خودکار هاست‌هایی که از آخرین مسدودیِ آنها مدت زمان خاصی گذشته است، به طور کامل از روی سرور حذف شوند، باید گزینهٔ Enable Termination را فعال کنیم. بقیهٔ گزینه‌ها هم به همین ترتیب کار خاصی را انجام می‌دهند که آگاهی از کارکرد هر کدام از آنها برای مدیر سایت بسیار حیاتی است.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!