هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

تنظیمات ایمیل در WHMCS

این نکته خیلی مهم است که تنظیمات WHMCS را ما به درستی انجام دهیم. بخشی از تنظیمات این اسکریپت مربوط به ایمیل می‌باشد. ایمیل‌ها در WHMCS در نقش حامل‌های اطلاع رسانی هستند. هم برای مشتریان و هم برای کارمندان و مدیران سایت. به همین علت هم از نظر سفارشی سازی و هم از نظر فنی می‌بایستی یک سری کارها را برای انجام تنظیمات ایمیل در WHMCS انجام دهیم که در این مقاله به این موارد اشاره خواهیم کرد. علاوه بر آن، پیشنهاد دیدن ویدیوی آموزشی که در انتها آمده است را هم به شما عزیزان داریم.

تنظیمات ایمیل در WHMCS

تنظیمات کلی ایمیل‌ها

تنظیمات ایمیل از طریق بخش‌های مختلفی در WHMCS در دسترس است. پس ابتدا باید بدانیم که دقیقاً قصد انجام چه کاری را داریم، سپس به سراغ همان صفحه از بخش مدیریت برویم. در اولین گام باید به صفحهٔ General Settings وارد شویم. پس بعد از وارد شدن به بخش مدیریت، اگر اشاره‌گر را روی Setup ببرید، پیوند این صفحه را خواهید دید.

صفحهٔ General Settings شامل سربرگ‌های مختلفی است. یکی از این سربرگ‌ها، Mail نام دارد. چند تا گزینهٔ مهم در این قسمت یافت می‌شود که باید به درستی تنظیم شوند. مثلاً می‌توانید متنی را در جعبهٔ Global Email Signature وارد کنید که به عنوان امضا در انتهای تمامی ایمیل‌ها برای مشتریان‌تان ارسال گردد. از آن مهم‌تر، اگر خواسته باشید قالب تمامی ایمیل‌های ارسالی برای مشتریان را تغییر دهید، از همین جا کدهای CSS و HTML سرصفحه و پاصفحه ایمیل‌ها قابلیت ویرایش را دارند.

قالب‌های ایمیل

دیگر تنظیمات مهم مربوط به ایمیل در WHMCS تنظیمات قالب ایمیل‌ها است. سیستم برای هر کاری یک نوع ایمیل به مشتریان یا کارمندان ارسال می‌کند. مثلا در هنگام ثبت سفارش جدید، یک ایمیل به مدیر و یک ایمیل هم به مشتری ارسال می‌کند. ظاهر و شمایل ایمیل‌ها از طریق قالب‌های ایمیل می‌توانند تغییر کنند. به همین علت هم هست که از نظر ظاهری، هر شرکت ایمیل‌هایی که ارسال می‌کند، با هاستینگ دیگر متفاوت است.

این بخش هم در گروه صفحات Setup واقع شده است. صفحه‌ای با نام Email Templates وجود دارد که برای هر قالب، شما را به ویرایشگر متن ایمیل می‌برد که در آنجا می‌توان ظاهر و محتویات هر ایمیل ارسالی را ویرایش کرد. مهم‌ترین مساله‌ای که باید به یاد داشته باشید، این است که در قالب‌های ایمیل از متغیرها هم می‌توان استفاده کرد. به این ترتیب ایمیل‌های ارسالی برای هر مشتری به صورت سفارشی ارسال می‌شوند. که این از مزیت‌های قالب‌های ایمیل است.

ایمیل‌های مرتبط با بخش‌های پشتیبانی

ارسال تیکت یا درخواست پشتیبانی از مهم‌ترین امکانات WHMCS است. برای اینکه مشتری بتواند تیکتی را ارسال کند، باید یک بخش پشتیبانی (دپارتمان) را انتخاب کند. پس به عنوان مدیر سایت ابتدا شما می‌بایستی بخش‌های پشتیبانی مورد نیاز را ایجاد نمایید. حالا با اختصاص یک صندوق ایمیل، که از طریق کنترل پنل می‌توانید ایجادش کنید، به هر بخش پشتیبانی، هر زمان فردی به آن نشانی ایمیلی ارسال کند، WHMCS به صورت خودکار آن ایمیل را وارد سیستم تیکتینگ می‌کند.

از طرف دیگر، با همین مکانیزم، مدیران سایت و مشتریان حتی با پاسخ دادن به ایمیل‌ها هم می‌توانند تیکت را پیش ببرند. پس مدیر سایت باید حتماً تنظیمات مربوط به این امکان را هم به درستی انجام دهد. تا سامانهٔ پشتیبانی بتواند به بهترین شکل کار خودش را انجام دهد.

این توضیحات شامل مواردی بود که در فیلم آموزشی‌ای که در ادامه آمده است، کامل‌تر بحث شده و شما پس از دیدن آن، به راحتی می‌توانید تنظیمات ایمیل در WHMCS را به خوبی انجام دهید.

  1. مرسی از آموزش خوبی که گذاشتید . می خواستم بپرسم میشه تعداد ایمیل های یادآوری قبل از سررسید رو بیشتر از یکدونه کرد ؟

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!