هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

SSL – Secure Sockets Layer چیست؟

SSL – Secure Sockets Layer چیست؟ SSL مرسوم ترین پروتکل برای مدیریت امنیت ارسال پیام بروی اینترنت است. اخیراً SSL بوسیله لایه امنیتی نقل و انتقال TLS موفق بوده است، که بر پایه SSL است. SSL از یک لایه برنامه مستقر شده بین پروتکل انتقال ابرمتن اینترنت (HTTP) و لایه پروتکل کنترل انتقال (TCP) استفاده می کند.

اس اس ال، شامل یک قسمتی از مرورگر های شرکت Netscape و Microsoft، و بیشتر تولید کنند های سرویس دهنده های وب است. این پروتکل توسط شرکت Netscape توسعه داده شد،  همچنین پشتیبانی شرکت مایکروسافت و دیگر توسعه دهندگان client/server را به دست آورد، و استانداردی غیر رسمی ای تا زمان رشد TLS شده بود. بخش Sockets از عبارت SSL نماینده شیوه حفره ای عبور داده ها و دور از مکان اصلی بین یک مشتری و برنامه سرویس دهنده در یک شبکه، یا بین لایه های برنامه در یک رایانه است. SSL از یک سیستم رمزگذاری کلید عمومی و یک کلید خصوصی از RSA استفاده می کند، که همچنین شامل بهره بردن از گواهینامه دیجیتالی (Digital Certificate) هم می شود.

ssl-secure

TLS و SSL جمعاً قسمتی از بیشتر مرورگر های اینترنتی (Client) و سرویس دهنده های وب هستند. اگر یک وبسایت بروی سروری باشد که از SSL پشتیبانی کند، SSL می تواند فعال باشد و صفحات وب خاص می توانند به عنوان مستلزم دسترسی به SSL، تعیین هویت شوند. هر سرویس دهنده وب می تواند با استفاده از کتابخانه برنامه SSLRef از شرکت Netscape، که می تواند برای استفاده غیر تجاری یا مجاز برای استفاده های تجاری دانلود بشود، قادر به انجام این کار باشد.

TLS و SSL به هم وابسته نیستند. همانطور که یک پیام که با TLS فرستاده می شود می تواند با مشتری ای سر و کار داشته باشد که از SSL استفاده می کند و نه TLS.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!