هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

پیشنهادهای جایگزین برای اسکریپت WHMCS

معروف‌ترین اسکریپت راه‌اندازی هاستینگ و کسب و کار فروش فضای میزبانی، WHMCS است. به طوری که تقریباً بیش از ۹۹ درصد هاستنیگ‌های ایرانی از این اسکریپت استفاده می‌کنند. WHMCS اساساً یک نرم افزار برای خودکار سازی فروش و مدیریت مشتریان و سرویس‌های آنها است. به طوری که بیشتر کارها را خود این نرم افزار انجام می‌دهد. فقط تنظیمات اولیه و مشکلات احتمالی باید توسط مدیر و کارمندان سایت رسیدگی شوند.

حالا در مواقعی ممکن است به دنبال جایگزین‌های این سامانه بگردید، که ما در این مطلب آموزشی فهرست کاملی از جایگزین های اسکریپت WHMCS را به شما تقدیم می‌نماییم. پس با ما همراه باشید.

پیشنهادهای جایگزین برای اسکریپت WHMCS

برای هر کاری همیشه جایگزین‌هایی وجود دارد. هر مورد ممکن است بتواند یک مجموعه از نیازها را برآورده کند که در بین سامانه‌های راه‌اندازی هاستینگ هم همین مورد صدق می‌کند. اینکه بیشتر شرکت‌ها و افراد از WHMCS بدین منظور استفاده می‌نمایند، ممکن است علت اصلی‌اش تامین کردن بیشتر این نیازها باشد. اما در هر صورت برای افراد خاصی با ایدهٔ خاص ممکن است WHMCS آن چیزی نباشد که به دنبالش می‌گردند. به همین دلیل با بررسی‌هایی که می‌توان کرد، باید به بهترین انتخاب رسید.

حالا وقت آن است که نگاهی به فهرست دوازده‌گانه جایگزین‌های WHMCS بیاندازید.

 • BoxBilling : دارای یک نسخهٔ رایگان و بازمتن و یک نسخهٔ حرفه‌ای است. اگر دنبال یک سکوی بازمتن می‌گردید، گزینهٔ خوبی است.
 • FreshBooks : یک سامانهٔ حسابداری و صورت حساب دهی سبک محسوب می‌شود که دارای یک نسخهٔ ۳۰ روزه رایگان امتحانی است.
 • Zoho Assist : یک نرم افزار پشتیبانی از راه دور بیشتر محسوب می‌شود. اما به هر حال جزء جایگزین‌های WHMCS هم آورده شده!
 • Ubersmith :‌ این مورد هم تقریباً یک جایگزین کامل محسوب می‌گردد. به طوری که تمامی ابزارهای مدیریت مشتری و صورت‌حساب‌ها را دارد.
 • Pulseway : این مورد هم یک سامانهٔ مدیریت و پشتیبانی از راه دور است که معمولاً برای رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مشتریان می‌توان از آن استفاده کرد.
 • Kaseya VSA : برای خودکارسازی تمامی فعالیت‌های کسب و کار مرتبط با فناوری اطلاعات می‌توان از این سامانه استفاده نمود.
 • GoCardless : سامانه‌ای است که روی دریافت مبلغ و کارت اعتباری و کارمزد تمرکز کرده است. صورت‌حساب‌ها را با مبالغ متغیر ایجاد می‌کند، تا مشتریان قادر به پرداخت آن باشند.
 • HostBill : یک نرم افزار مفید و سریع برای مدیریت مشتریان است که هاستینگ‌ها بیشتر از آن استفاده می‌کنند. شاید از بهترین جایگزین‌های WHMCS محسوب گردد.
 • AuthAnvil : این هم یک سامانهٔ مدیریت دسترسی و تعیین هویت برای کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است.
 • ManageEngine OpManager : یک نرم افزار مدیریت و رصد شبکه است. دارای نسخهٔ امتحانی رایگان هم هست. هر شرکتی به نوعی از شبکه‌های رایانه‌ای در حال استفاده است. برای رصد این شبکه‌ها می‌توان از این سامانه استفاده کرد.
 • Cloud Management Suite : یک سامانهٔ مدیریت وصله، کنترل از راه دور و توزیع نرم افزار است. مدیریت دستگاه‌ها از داخل یا خارج از شبکه بواسطهٔ فناوری ابری از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.
 • Blesta : بلستا هم از جمله اسکریپت‌های مدیریت صورت حساب برای هاستینگ‌ها است. بازمتن است، اما رایگان نیست! اما نسخهٔ امتحانی رایگان هم دارد.

هر کدام از این محصولات دارای سیاست قیمت‌گذاری خاص خود هستند. با مراجعه به سایت اصلی سازنده، دربارهٔ شرایط و قیمت محصولات آنها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نباید فراموش کرد که اگر قرار بود تمامی این سامانه‌ها دقیقا مثل هم کار کنند، دیگر شاید نیازی نبود به دنبال جایگزین باشیم. هر کدام از محصولات موجود در یک صنعت، دارای مزایا و معایبی هستند. همچنین بیشتر برای برآورده کردن نیاز خاصی توسعه داده می‌شوند که نوع خاصی مخاطب به سمت آنها جذب می‌شوند. مثلاً همین WHMCS تنها برای هاستنیگ‌ها مصرف دارد. حالا برای کسب‌وکارهای دیگر ممکن است همین WHMCS نواقصی داشته باشد. به همین دلیل باید دنبال جایگزین بهتر آن بود. که بیشتر برای همان کار ساخته شده باشد.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!