هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

تنظیم ثبت دامنه در WHMCS + ویدیو

قطعاً یکی از محصولاتی که می‌بایستی روی سایت WHMCS شما به فروش برسد، دامنه یا نشانی اینترنتی سایت است. دامنه‌ها به دو دستهٔ ملی و بین المللی تقسیم می‌شوند. که برای فروش هر کدام از این نوع‌ها روی سایت، نیاز به تهیهٔ ثبت کنندهٔ آن داریم. ثبت کننده‌ها در واقع یک نمایندگی برای فروش دامنه را به ما می‌دهند که می‌توانیم سفارش مشتری‌مان را گرفته و توسط آنها دامنه را ثبت کنیم. حالا روی WHMCS ما نیاز به یک سری تنظیمات داریم که در این مقاله آموزش‌های آن را به شما تقدیم خواهیم کرد.

تنظیم ثبت دامنه در WHMCS

به ثبت کنندگان دامنه، رجسترار دامنه هم گفته می‌شود. رجسترارهای مختلفی در سطح وب برای ثبت دامنه بین المللی وجود دارند که همگی آنها خارجی هستند و باید حساب خود را به صورت ارزی شارژ کنید. اما ثبت کنندهٔ دامنه ملی (IR)، سایت nic.ir است که به آن ایرنیک گفته می‌شود. شما به طور مستقیم می‌توانید نمایندگی دامنه بین المللی را ملی را دریافت کنید. اما این کار سرمایهٔ زیادی می‌خواهد. پس باید به سراغ یک راه کار دیگر بروید.

راه‌کار بعدی، استفاده از نمایندگان واسط ثبت کننده‌های دامنه هستند که با سرمایه‌ای کمتر و البته قیمتی کمی بیشتر، اجازهٔ ثبت دامنه روی WHMCS را به شما می‌دهند. معمولاً باید درون سایت آنها ثبت نام کنید و حساب خود را برای مقدار معینی شارژ کنید. سپس افزونه‌ای به شما می‌دهند که می‌بایستی روی WHMCS نصب کرده و در نهایت تنظیمات آن را انجام دهید تا مشتری بتواند روی سایت شما ابتدا دامنه‌ای که می‌خواهد را جستجو کند. سپس از همان جا سفارش خود را ثبت نماید. تمامی کارها به شکل خودکار انجام می‌شود و شما فقط می‌بایستی حساب خود را نزد نمایندگی دامنه شارژ نگه دارید.

این توضیحاتی که تا اینجا خدمت شما داده شد، نکاتی داشت که بیشتر برای افراد تازه کار حتماً جذاب است. اینکه فرد تازه وارد بداند دقیقاً از کجا باید شروع کند، خیلی مهم است. زمان خود را هدر نداده و مستقیم به سراغ اصل ماجرا برود. حالا ویدیوی آموزشی زیر را هم ببینید، که صددرصد اطلاعات تکمیلی و البته به صورت عملی برای انجام تنظیم ثبت دامنه در WHMCS به شما خواهد داد.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!