هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

مدیریت مشتریان در WHMCS + ویدیو

رسیدیم به بخش مشتریان! هر شخصی که قصد خرید از فروشگاه ما را داشته باشد، باید ابتدا یک حساب روی سامانهٔ WHMCS داشته باشد. بدین منظور می‌تواند ابتدا ثبت نام کند و بعد سفارش خود را ثبت کند. یا اینکه در حین ثبت سفارش اطلاعات ثبت نام خود را هم در مرحله‌ای که به وی نشان داده می شود، وارد کند. هر مشتری که برای خود می‌تواند مشخصات ویژه‌ای از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، نشانی، محصولات خریداری شده، صورت حساب‌ها و … داشته باشد که علاوه بر اینکه این مشخصات از داخل بخش ناحیهٔ کاربری خود مشتری قابل نمایش و تنظیم است. مدیران اصلی از بخش مدیریت WHMCS هم می‌توانند به این مشخصات برای هر مشتری دسترسی داشته باشد.

اگر تا به الان کاربری در سایت شما ثبت نام کرده باشد، با ورود به بخش مدیریت و سپس کلیک روی پیوند Clients از بالای صفحه، شما عنوان این مشتری را خواهید دید. هر مشتری یک شناسه یا ID در سامانه برای خود دارد. اگر روی شناسهٔ مشتری کلیک کنید، وارد صفحهٔ اختصاصیِ مدیریت همان مشتری خواهید شد. این صفحه شامل سربرگ‌هایی برای رفتن به اجزای دیگر سیستم مرتبط با همین مشتری است. مثلا با کلیک روی سربرگ Domians تمامی دامنه‌های فعال یا غیرفعال مشتری برای شما فهرست می‌شوند که با کلیک روی هر کدام از آنها، صفحهٔ اختصاصی مدیریت همان دامنه یا محصول باز می‌شود.

پس می‌بینیم که کار کردن با بخش مشتریان، به این معنا است که ارتباط بین صفحهٔ یک مشتری با دیگر صفحات WHMCS را بتوانیم به راحتی درک کنید. چرا که با بالا گرفتن سایت و افزایش مشتری و فروش، کم کم خواهید دید که درک این ارتباط چقدر در مدیریت مشریان و سرویس‌های آنها، همچنین رضایت مشتریان موثر است.

به همین ترتیب، در صفحهٔ مدیریت تک مشتری، دیگر سربرگ‌ها ما را به دیگر اجزاء سیستم البته مرتبط با همین مشتری هدایت می‌کند. در هر کجای WHMCS اگر نام یک مشتری را دیدید که به صورت پیوند شده بود، با کلیک روی آن شما به صفحهٔ مدیریت همان مشتری، یعنی آن چیزی که مورد بحث ما در اینجاست هدایت خواهید شد.

به جهت آموزش بهتر این بخش، پیشنهاد ما دیدن فیلم آ‌موزشی زیر است، که کار را با ساخت یک حساب مشتری شروع کرده. سپس به سراغ بخش مدیریت رفته و خواهید دید که مشتریان را چطور می‌توان مدیریت کرد.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!