هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

ابزارهای وردپرس

بخش ابزارهای وردپرس امکانات اضافی ولی حیاتی را برای ما فراهم می‌کنند که آگاهی از کارکرد هر کدام از آنها می‌تواند به استفادۀ بهینۀ ما از وردپرس کمک زیادی کند. علاوه بر ابزارهایی که خود وردپرس به ما می‌دهد، محتمل است که با نصب یک افزونۀ کمکی بخشی به ابزارهای وردپرس افزوده گردد که تنظیمات و کارکرد آن افزونه را به عهده دارند.

از بخش مدیریت وردپرس، پیشخوان، اگر اشاره‌گر را روی مورد ابزارها از فهرست سمت راست ببرید، با یک زیر فهرست روبرو می‌شوید که اولین مورد آن “ابزارهای در دسترس” است. بحث ما هم در این نوشته پیرامون ابزارهایی است که با کلیک روی این مورد در بخش اصلی پیشخوان برای ما باز می‌گردد. پس روی ابزارهای در دسترس کلیک نمایید.

به صورت پیش‌فرض در صفحۀ ابزارهای وردپرس، دو ابزار وجود دارند که مرتبط با انتشار نوشته و کار با برچسب‌ها و دسته‌ها است، که راجع به هر کدام توضیحاتی را خدمت شما عرض خواهم کرد.

ابزارهای وردپرس

صفحه ابزارهای وردپرس

مخابره کنید

مخابره کنید نام یک برنامۀ کوچک یا برنامک است که به شما این اجازه می‌دهد که در هر کجای صفحات اینترنتی هستید، بتوانید به سادگی نوشتۀ تحلیلی خود را پیرامون یک نظر یا مقاله در سایت خود ارسال کنید. یعنی چی؟ یعنی به عنوان مثال، در وبلاگ‌ها و صفحات مختلف اینترنتی در حال گشت‌زنی هستید و به مقاله‌ای بر می‌خورید که به نظرتان جالب است و دوست دارید تحلیل خودتان را همراه با پیوند به نوشتۀ اصلی در سایت خود منتشر نمایید.

در این حالت کافی است که روی پیوندی که در نوار علاقه‌مندی‌های مرورگر شما از طرف وردپرس ایجاد شده است، کلیک کنید تا یک پنجرۀ دم‌دستی باز شده و اقدام به انتشار توضیحات خودتان پیرامون آن نوشته، البته همراه با پیوند مقالۀ اصلی، در سایت وردپرسی خود کنید.

برای افزودن پیوند مخابره کنید به نوار علاقه‌مندی‌ها یا نوار علامت‌گذاری‌ها کافی است که تکه برچسب کوچکی که در این صفحه وجود دارد را با گرفتن و کشیدن موس در نوار Bookmark مرورگر جاگذاری نمایید. یا با راست کلیک کردن روی آن دستور Bookmark this link را انتخاب نمایید و محل ذخیره شدن پیوند را تعیین نمایید.

حالا از این به بعد، در هر صفحۀ اینترنتی که احساس کردید می‌خواهید پیرامون یک مقاله چیزی بنویسید و در سایت خود منتشر کنید، باید روی پیوند مورد در نوار علاقه‌مندی‌های مرورگر کلیک نمایید و در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود شروع به نوشتن توضیحات خود کنید و سپس روی انتشار کلیک کنید. دقیقاً مثل زمانی که می‌خواهید یک مقالۀ عادی را در سایت خود منتشر نمایید.

پنجره ابزار مخابره کنید

ابزار مخابره کنید

برگردان دسته‌ها و برچسب‌ها

این ابزار به درد مواقعی خواهد خورد که شما می‌خواهید دسته‌بندی‌های موضوعی سایت را به برچسب و یا بالعکس تبدیل کنید. شاید دسته‌بندی‌هایی که تا به حال انجام دادید، بیشتر به برچسب‌گذاری شبیه باشد تا دسته‌بندی و یا شاید برچسب‌هایی که برای نوشته‌های خود تعیین کردید بیشتر به دسته‌بندی شبیه باشد. از این رو، این ابزار بسیار کاربردی برای این مواقع است.

با کلیک روی پیوندی که در این بخش از صفحۀ ابزارها به شما داده شده است، به بخش درون‌ریزی وردپرس هدایت خواهید شد که باید افزونه‌ای به نام “برگردان دسته‌ها و برچسب‌ها” را نصب کنید. از همانجا با کلیک روی پیوند مذکور اقدام به نصب کردن آن افزونه کنید و در نهایت به راحتی برچسب‌ها را به دسته‌ها یا بالعکس تبدیل نمایید.

حالا فکر می‌کنم که با بخش ابزارهای وردپرس بیش از پیش آشنا شدید و دانستید که از این قسمت چه کارهایی می‌توان انجام داد.

  1. عالی بود فقط خوبه فیلم نگذاشتید ممممممممممممنننننننننننننننننووووووووووووووووونننننننننننننننن

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!