هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

بهترین کارهایی که می توان برای بهبود رتبه الکسا انجام داد

رتبه الکسا عددی است که به هر سایت اینترنتی از طرف سرویس Alexa.com داده می شود. این رتبه برای بررسی میزان بازدید سایت های اینترنتی نسبت به یکدیگر استفاده می شود. پس بر همین اساس سایت هایی که بازدید بیشتری دارند، رتبه الکسای بهتری هم خواهند داشت. منظور از رتبۀ الکسای بهتر، رتبه کمتر و نزدیک به عدد ۱ است. با توجه به اینکه هر چه بازدید یک سایت افزایش پیدا کند، الکسای آن سایت هم بهبود می یابد، ما در این نوشته به روش هایی که در نهایت باعث رخ داد این واقعه می شوند اشاره می کنیم، که شما هم بتوانید با به کار بستن این موارد رتبۀ الکسای سایت خود را روز به روز بهتر کنید.

بهترین کارهایی که می توان برای بهبود رتبه الکسا انجام داد

بهترین کارهایی که می توان برای بهبود رتبه الکسا انجام داد

چرا به رتبه الکسای خوب نیاز داریم؟

رتبه الکسای خوب، یعنی بازدید سایت بالا. بازدید سایت بالا هم به کسانی که قصد گذاشتن تبلیغ در سایت ما را دارند، یا حتی کسانی که قصد خرید و ثبت سفارش از سایت ما را دارند می فهماند که این سایت ارزشش چقدر است. حتی در مواقعی مثل پذیرش در سرویس های تبلیغ که بابت گذاشتن تبلیغ پولی را به شما می‌دهند، باید الکسای سایت مورد بررسی قرار گیرد تا سایت شما را به عنوان پذیرندۀ تبلیغ قبول کنند.

پس الکسای خوب، یعنی ارزش بیشتر سایت و این یعنی مزایای بالاتر. البته برای بهبود رتبۀ الکسا، که همانا کاهش الکسا است، نباید از روش های اشتباه استفاده کنیم. روش های اشتباه همانطور که در مدت زمان محدودی الکسا را بهبود می بخشند، بعد از آن به سرعت کیفیت الکسا را کاهش می دهد! پس باید به دنبال روش هایی بود تا کم کم ولی مداوم این بهبود روی رتبۀ الکسا اعمال گردد. در ادامه به مهم ترین این روش ها خواهیم پرداخت.

ثبت وب سایت در Alexa.com

در سایت Alexa.com ثبت نام کنید یا اگر حساب دارید وارد حساب خود شوید و با استفاده از یکی از روش های متا تگ یا قرار دادن یک فایل متنی مالکیت تان را تایید کنید. با این کار علاوه بر اینکه قادرید توضیحات و مشخصات بیشتری از سایت تان را وارد کنید که برای کاربران الکسا محرز است، کنترل بهتری روی دیگر ابزارهای خاص الکسا خواهید داشت.

البته در حال حاضر ثبت نام و ثبت سایت در الکسا از حالت رایگان خارج شده و باید برای این کار پولی را به دلار پرداخت کنید! اما قبلاً رایگان بود.

نصب Alexa Toolbar

نصب نوار ابزار الکسا روی مرورگر کسانی که به سایت شما وارد می شوند، باعث بهبود الکسای سایت شما خواهد شد. بهتر است نوار ابزار الکسا را ابتدا روی مرورگر خود نصب کنید. الکسا برای مرورگرهای Chrome و IE و Firefox این نوار ابزار را ارائه کرده است. از طرف دیگر صفحۀ خانگی مرورگرتان را هم صفحه اصلی سایت تان تنظیم کنید. تا جایی که می توانید همین کار را روی رایانه شخصی دوستان و خانوادۀ خود انجام دهید.

البته تاثیر تشویق بازدید کنندگان سایت به نصب نوار ابزار الکسا از همه بیشتر است. اگر کاربران شما گوش به حرف تان هستند، حتماً از آنها بخواهید این نوار ابزار را نصب کنند.

استفاده از ابزارک Alexa

در مواقعی که روی مرورگر بازدید کننده ای نوار ابزار الکسا نصب نشده باشد، اگر ابزارک الکسا روی سایت نصب شده باشد، باز هم همان تاثیر را خواهد داشت و باعث کاهش رتبۀ الکسای سایت خواهد شد. خیلی ها از انجام این کار منفعت بردند.

بروزرسانی منظم سایت

به نظر می رسد الکسای سایت در مواقعی که سایت به صورت منظم بروزرسانی می گردد، بهبود می یابد. این علاوه بر رغبت بیشتر کاربران برای بازدید از سایتی است که منظم تر به روز می شوند، است.

ترغیب به دادن امتیاز به سایت ما

از بازدید کنندگان سایت بخواهید تا به پروفایل سایت شما در سایت Alexa رتبه دهند و راجع به آن نظر بنویسند.

خرید بررسی سایت توسط الکسا

الکسا سرویس دارد با عنوان بررسی سایت یا همان Alexa Site Audit که قیمتش ۲۰۰ دلار است! با پرداخت این مبلغ و خرید سرویس بررسی سایت، موارد سئوی سایت شما بررسی می گردد و باعث افزایش ورودی های طبیعی از موتورهای جستجو می شود. همین موضوع باعث کاهش رتبه Alexa می شود. البته این کار به دلیل اینکه هزینه زیادی دارد، برای سایت های تجاری بیشتر مناسب است.

جذب کاربرانی که نوار ابزار الکسا را دارند

اگر فقط و فقط قصد داشته باشید روی الکسای سایت کار کنید، باید بیشتر از کاربرانی بخواهید از سایت تان بازدید کنند که نوار ابزار الکسا را روی مرورگر خود دارند. چطور؟ با نوشتن مقاله ها و پست هایی که بیشتر وبمسترها، سئوکارها و بازاریابان اینترنتی را جذب کند، به دلیل اینکه این دست از افراد نوار ابزار الکسا را به هر حال دارند و باعث بالا رفتن الکسای سایت خواهد شد.

ایجاد یک دسته جدید با نام الکسا در سایت

نوشتن پست هایی که درون دسته ای با عنوان الکسا منتشر شده باشد، هم مثل روش بالا باعث بالا رفتن الکسای سایت به طرز جالبی خواهد شد. به هر طریقی که شما کاری کنید تا افراد بیشتری از این طیف وارد سایت شوند، برای الکسای سایت مفید است.

افزایش بک لینک هایی از سایت های آسیایی

گرفتن لینک از سایت های آسیایی، به دلیل اینکه سایت های آسیایی معمولاً از الکسای بیشتری برخودار هستند هم مفید است. چون بیشتر کاربران این دست از سایت ها دارای نوار ابزار الکسا هستند.

خرید تبلیغات پرداخت به ازای کلیک

گرفتن تبلیغ طبیعی و پرداخت به ازای کلیک برای سایت، علاوه بر اینکه بازدید کنندگان خوبی را به سایت شما هدایت می کند، باعث کاهش الکسای سایت می شود. پس مطابق عنوان سایت خود، در سایت های مشابه درخواست تبلیغ دهید. این روش یکی از روش های پولی برای بهبود الکسای سایت است.

روش های دیگر …

به غیر از این روش هایی که گفته شد، ممکن است روش هایی مثل استفاده از نرم افزارهای خودکار هم وجود داشته باشد. این دست از نرم افزارها روی رایانه شخصی شما یا حتی روی دیگر رایانه ها نصب شوند و از سایت شما به تعداد زیاد بازدید صورت پذیرد. که این روش ها برای بالا بردن الکسا تقریباً بدون سود خواهد بود. چون هیچ گونه بازدید هدفمندی از سایت صورت نخواهد پذیرفت.

جمع بندی

دقت کنید که این روش هایی که در این مقاله به آنها برای بهبود رتبه الکسا پرداخته شد، صرفا نه برای افزایش بازدید از سایت و فقط و فقط برای بهبود رتبه الکسا بود. بهبود رتبۀ الکسا هم در خیلی از مواقع ممکن است بدون افزایش بازدید مفید از سایت، هیچ منفعتی برای ما نداشته باشد. پس این پیشنهاد را از ما قبول کنید که بهتر است روی افزایش بازدید هدفمند و مفید سایت کار کنید. الکسای سایت هم خود به خود بهبود خواهد یافت. راجع به روش های افزایش بازدید سایت در دیگر مقالات بخش بهینه سازی سایت مطالب زیاد گفته شده.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!