هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

خرید سرور مجازی ارزان

ممکن است برای پروژهٔ خود نیاز به یک سرور مجازی یا VPS داشته باشید. سرور مجازی از نظر کارایی دقیقاً به مانند یک سرور اختصاصی است. اما منابع محدودتری نسبت به سرور اختصاصی دارد. به همین دلیل هم ارزان‌تر است. پس همین جا مشخص است که برای خرید یک سرور مجازی، باید به منابع مورد نیازمان توجه کنیم. باید ببینید که قصد راه اندازی چه نوع سرویسی را داریم، متناسب با همان سرویس VPS ای را تهیه کنیم که پاسخگو باشد. در چنین شرایطی اگر قصد شما راه اندازی یک سرویس پایدار باشد، باید کمی بیشتر هزینه کنید و از نظر کیفیت سرور مجازی خیال‌تان را راحت کنید. اما این حرف به این معنا نیست که اگر یک سرور مجازی گران قیمت خریداری کردید، یعنی کیفیت به مراتب بیشتری دارد! می‌توان کیفیت را هم برای خرید سرور مجازی ارزان در نظر گرفت.

خرید سرور مجازی ارزان

در سال‌های اخیر به علت نوسانات زیاد قیمت ارز، قیمت سرورهای مجازی هم تحت تاثیر آن قرار گرفت. این تاثیر بیشتر خود را به صورت چند برابر شدن هزینهٔ خرید سرور مجازی نشان داد! پس از آن امکان خرید سرور مجازی برای خیلی‌ها غیرممکن شد. چون این افزایش قیمت تا ۱۰ برابر هم شد! متاسفانه نهاده‌های اولیه برای واگذاری سرور مجازی، تماماً به قیمت ارز وابسته است. چه اجارهٔ سرور اختصاصی از خارج از کشور و خرید لایسنس، چه اجارهٔ سرور اختصاصی در داخل کشور که تهیهٔ سخت افزارها هم کاملاً وابسته به نرخ ارز است. پس وابستگی این صنعت به نرخ ارز به شدت زیاد است.

با وجود یک چنین شرایطی خیلی از فروشندگان سرور مجازی سعی کردند با اشتراکی کردن منابع، هزینه‌ها را تا حد امکان پایین بیاورند. اما همین کار در خیلی از مواقع باعث کاهش کیفیت VPS ها می‌شود و ممکن است مشتریان ناراضی شوند. به هر حال این شمای مصرف کننده هستید که با درک شرایط فعلی و موارد فنی باید بهترین سرور مجازی را متناسب با بودجهٔ خود انتخاب نمایید.

مقاله‌ای با عنوان سرور مجازی برای وردپرس نگارش شده که در آن به مواردی که باید در هنگام خرید سرور مجازی در نظر بگیرید اشاره شده است. از موارد شامل تطبیق منابع سرور مجازی، اختصاصی یا اشتراکی بودن منابع، پیکربندی سرور مجازی و … هستند. بد نیست زمان بگذارید و با مطالعهٔ این مقاله اطلاعات‌تان را بالا ببرید. پس از آن تصمیم به خرید بگیرید.

در نهایت هم اگر تصمیم به خرید سرور مجازی ارزان داشتید، می‌توانید قیمت‌های موجود در سایت webnolog.net را هم بررسی فرمایید. با مقایسهٔ بین این قیمت‌ها با قیمت‌های دیگر ارائه کنندگان سرور مجازی، انتخاب‌تان را انجام دهید. به غیر از آن، در گروه آموزش‌های سرور مجازی سایت ما هم آموزش‌های دیگری وجود دارد که بهتر است آنها را هم مطالعه کنید.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!