هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

خرید سرور مجازی پرسرعت

اگر قصد خرید سرور مجازی پرسرعت دارید، باید بدانید که سرورهای ایران از این نظر بسیار مناسب هستند. البته به شرطی که از نظر کیفیت خیال‌تان راحت باشد! دلیل آن هم نزدیک بودن این سرورها از نظر موقعیت مکانی به Client اند. اگر خواسته باشیم مقایسه‌ای بین دو سرور مجازی خارج و ایران با استفاده از شاخص Ping داشته باشیم، ما روی سرور خارج پینگ ۱۳۹ms را داشتیم. در حالی که روی سرور مجازی ایران پینگ ۳۹ms را تجربه کردیم. همانطور که می‌بینید سرعت پینگ روی سرور مجازی ایران تقریباً ۳.۵ برابر سرور مجازی خارج بود.

خرید سرور مجازی پرسرعت

مولفه‌های تعیین سرعت سرور مجازی

برای داشتن یک سرور مجازی پرسرعت ، باید مولفه‌های گوناگونی را در نظر داشت. مثلاً استفاده از حافظه‌های SSD به جای HDD سرعت را تا چندین برابر افزایش می‌دهند. همچنین اگر RAID هم روی هاردها طوری تنظیم شود که اطلاعات به صورت موازی روی دو یا چند تا هارد ذخیره و بازیابی شوند، باز هم سرعت از این هم بالاتر می‌رود. برخی از فناوری‌ها هم جدیداً ظهور کردند، مثل NVME که مسیر سخت‌افزاری انتقال اطلاعات را روی سرور کوتاه‌تر کرده‌اند که باز هم باعث افزایش سرعت سرورها شده است.

در کنار این موارد، نصب سرویس‌ها یا نرم افزارهای تجاری و بهینه می‌تواند باز هم به این سرعت اضافه کند. مثلاً استفاده از لایت اسپید به جای وب‌سرور آپاچی، کاری می‌کند که به عینه شاهد چند برابر شدن سرعت سایت‌های میزبانی شده روی سرور باشید.

حالا همهٔ این موارد، به علاوهٔ میزبانی سرور مجازی داخل ایران را اگر به صورت یکجا تدارک ببینید، بالاترین سطح سرعت را خواهید داشت که از این جنبه سرویس‌ها و سایت‌های اینترنتی شما را در رتبه‌های اول قرار خواهد داد. اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود. چون تدارک تمامی این امکانات شاید هزینهٔ زیادی را در بر گیرد و بودجهٔ شما کفاف آن را ندهد. به همین دلیل باید بالاترین سرعت اقتصادی را مشخص کرد.

تعیین بالاترین سرعت اقتصادی

اگر قرار باشد برای خرج کردن همیشه دست ما باز باشد و از برترین فناوری‌ها استفاده کنیم، دیگر چالشی وجود نخواهد داشت، تا به دنبال بهترین راه حل باشیم! زیرا با استفاده از برترین فناوری‌ها، به بالاترین سرعت دست خواهیم یافت. اما در خیلی از شرایطی که ما تجربه می‌کنیم، همیشه باید اقتصادی‌ترین انتخاب را در نظر گرفت.

اگر در کنار معیار سرعت بالا برای خرید یک سرور مجازی، معیار صرفهٔ اقتصادی هم لحاظ شود، پس همیشه گران‌ترین بهترین نیست. گاهی از اوقات ما بیشترین هزینه را می‌کنیم تا به بالاترین سرعت دست یابیم. اما غافل از اینکه اصلاً Client های ما به آن سرعت نیازی ندارند! چون ممکن است امکانات بهره‌برداری از آن سرعت را نداشته باشند، یا دلایل دیگری در کار باشد. پس ما در اینجا هزینهٔ اضافی کردیم.

یا تاثیر پلهٔ بعدی هزینهٔ ما (مثلاً خرید لایسنس لایت اسپید به جای آپاچی)، آن قدر زیاد نیست که به چشم بیاید. مواقعی هم وجود دارد که ما یک بودجهٔ معینی برای بالا بردن سرور مجازی‌مان داریم که فقط یک انتخاب از بین این چند انتخاب برای ما وجود خواهد داشت. پس باید بهترین را انتخاب کنیم. به در نظر گرفتن همهٔ این عوامل برای انتخاب فناوری‌های مورد استفاده روی سرور مجازی، تعیین بالاترین سرعت اقتصادی گفته می‌شود.

اگر خواسته باشم یک مثال عملی پیرامون این موضوع بزنم، باید گفت که خیلی از مواقع خرید یک سرور مجازی ایران، از خرید لایسنس لایت اسپید به جای آپاچی تاثیرش بیشتر است. پس نیازی نیست هزینهٔ اضافه برای لایت اسپید بکنید. این هزینه را در بعداً هم می‌توان انجام داد.

در کنار همهٔ این موارد، نباید فراموش کرد که از فروشنده‌ای سرور مجازی را خریداری کنید که در قبال خدماتی که به شما می‌دهد تعهد دارد و پشتیبانی خوبی را ارائه می‌نماید. برای اینکه راجع به انتخاب برای خرید سرور مجازی ارزان اطلاعات بیشتری کسب کنید، بهتر است مقالات دیگر وبنولوژی را مطالعه نمایید. علاوه بر آن اگر قصد خرید از جای مطمئنی را دارید، می‌توانید سرورهای مجازی وبنولوگ را هم در نظر بگیرید.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!