هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

امکان اعمال تنظیمات در سربرگ Options در PHP Selector کلود لینوکس وجود ندارد!

یکی از ایرادهایی که در نسخه‌های قبلی CloudLinux وجود داشت، این بود که امکان تغییر تنظیمات PHP در سربرگ دوم یعنی سربرگ Options در صفحهٔ PHP Selector سی پنل وجود نداشت! ما می‌دانیم که قسمت PHP Selector به منظور انجام تنظیمات PHP روی هاست از طرف CloudLinux به این کنترل پنل اضافه شده است. با وجود مشکلی که خدمت شما عرض شد، اگر کاربران شما وارد سربرگ دوم از صفحهٔ PHP Selector بشوند، با یک صفحهٔ نصفه و نیمه مواجه می‌شوند که در کل قادر به تنظیم کردن گزینه‌های تنظیماتی PHP نخواهند بود.

امکان اعمال تنظیمات در سربرگ Options در PHP Selector کلود لینوکس وجود ندارد!

به عنوان کاربر سی پنل کاری از دست شما بر نخواهد آمد و باید این مشکل را به مدیر سرور گزارش دهید و با دادن نشانی این صفحه از وی بخواهید که مشکل را برطرف کند. اما اگر دسترسی ریشه (root) به سرور دارید، قطعاً با یک راه حل ساده می‌توانید این مشکل را رفع کنید. پس ادامهٔ مقاله را مطالعه کنید.

در درجهٔ اول سعی کنید با استفاده از دستور yum update -y کل بسته‌های نرم افزاری روی سرور، از جمله بسته‌های نرم افزار کلود لینوکس را به روز رسانی کنید. چون این مورد یک مشکل در نسخهٔ lvemanager-6.2.6-1 گزارش شده که باید با به روز کردن کلود لینوکس رفع شود. اما یک اتفاق عجیبی ممکن است رخ دهد که حتی با وجود به روز بودن کلود لینوکس و اجزاء آن، همچنان این مشکل پابرجاست. هنوز دلیل قطعی آن پیدا نشده که چرا این گونه است! ولی در هر صورت شما به صورت دستی می‌بایستی یکی از اسناد کلود لینوکس را روی سرور خود ویرایش کنید.

پس سند پایتونی که در مسیر زیر قرار گرفته است را با دستوری مثل nano باز کنید.

/opt/alt/python37/lib/python3.7/site-packages/clselect/cluseroptselect.py

حالا به دنبال خطوطی بگردید که به صورت زیر هستند:

cmd[1:1] = ['-d', 'opcache.enable_cli=0', 
'-d', 'zlib.output_compression=Off',
'-d', 'auto_append_file=none',
'-d', 'auto_prepend_file=none']

با ویرایش کردن آن، نتیجه باید به شکل زیر شود:

cmd[1:1] = ['-d', 'opcache.enable_cli=0', 
'-d', 'zlib.output_compression=Off',
'-d', 'auto_append_file=none',
'-d', 'auto_prepend_file=none',
'-d', 'disable_functions=none']

سند را ذخیره کنید و یک بار صفحهٔ PHP Selector را در یکی از حساب‌های سی پنل روی سرور خود بررسی کنید. قطعاً باید این مشکل برطرف شده باشد. همانطور که گفته شد این مشکل یک ایراد از طرف توسعه‌دهندگان کلود لینوکس بوده که به راحتی با این ترفند می‌شد برطرفش کرد.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!