هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

مدیریت سفارش ها و سرویس ها در WHMCS + ویدیو

از زمانی که یک سفارش توسط مشتری ثبت می‌شود، تا زمانی که سرویس مربوط به آن سفارش غیرفعال می‌شود، یک چرخه‌ای در WHMCS حاکم است که ما به آن مدیریت سفارش و محصول می‌گوییم. بعد از ثبت سفارش محصول توسط مشتری، صورت حساب آن سفارش برای وی ساخته می‌شود. حال مشتری باید توسط درگاه‌های فعالی که روی سایت وجود دارد، مبلغ آن سفارش را پرداخت کرده و یک تراکنش موفق برای همان صورت حساب درون سامانه ثبت کند.

سپس بسته به نوع تنظیمات تحویل محصول، اگر تحویل بعد از اولین پرداخت موفق باشد، محصول باید به صورت خودکار به مشتری تحویل گردد. در غیر این صورت شما می‌بایستی به بخش سفارش‌های معلق یا Pending Orders رفته و از آنجا با پذیرش سفارش، محصول را برای مشتری فعال کنید. از جمله شرایط دیگری که ممکن است محصول به صورت خودکار به مشتری تحویل نگردد، ایجاد مشکل در فرآیند فعالسازی محصول است. ممکن است ارتباط بین WHMCS و سرور تحویل هاست قطع شده باشد. یا روی حساب نمایندگیِ خود شارژ مورد نیاز را نداشته باشید. به هر حال این مشکلات در برخی از شرایط پیش خواهد آمد که با مراجعهٔ به بخش سفارش‌های معلق، آنها را دیده و باید مشکل‌شان را رفع نمایید.

پس از فعال شدن سفارش و به تبع آن محصولات مرتبط با آن سفارش، مشتری می‌توانید وضعیت محصول خود را در ناحیه کاربری خودش به صورت فعال شده ببیند و از آن لحظه به بعد از آن سرویس استفاده کند. شما هم از بخش مدیریت WHMCS از صفحهٔ مربوط به همان مشتری، تمامی سرویس‌های مشتری را می‌توانید ببینید و کنترل کاملی روی آن داشته باشید. از تغییر وضعیت سرویس گرفته تا تغییر مشخصات جزء هر سرویس تماماً قابلیت تنظیم توسط شما دارند.

برای هر سفارش یک صورت حساب هم ساخته می‌شود. صورت‌حساب‌های ساخته شده در وضعیت‌های مختلفی قرار می‌گیرند. صورت حساب‌های پرداخت شده یعنی آنهایی که برای‌شان یک تراکنش فعال و موفق وجود دارد. تاریخچه‌ای از وضعیت هر صورت حساب به همراه تراکنش آنها هم در سربرگ Invoices و Transaction در صفحهٔ اختصصای هر مشتری وجود دارد. کارهای زیادی از این بخش می‌توان انجام داد و باید تسلط کافی روی این قسمت مالی داشته باشید.

و در نهایت مدیریت سفارش‌ها و محصولات مشتریان چیزی است که در این ویدیو می‌آموزید و یاد خواهید گرفت که چطور باید با این دو قسمت از اجزاء WHMCS به خوبی کار کنید تا مشتریان از خرید خود راضی باشند و شما هم به بهترین شکل فروشگاه خود را بتوانید کنترل کنید.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!