هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

تنظیم واحد پول در WHMCS + ویدیو

یکی از جنبه‌های یک فروشگاه اینترنتی، دریافت پول از مشتری است. پس باید تنظیماتی در این ارتباط روی فروشگاه انجام گیرد. فروشگاه WHMCS ما می‌تواند در آنِ واحد از ارزهای مختلفی پشتیبانی کند، که توسط درگاه‌های مختلفی مبالغ با واحدهای ارزی مختلف از مشتری دریافت شوند. البته می‌توان تنها یک واحد پولی یا ارز را روی WHMCS تنظیم کرد و بقیهٔ واحدهای پولی را حذف نمود. که بیشتر مدیران این رویه را انتخاب می‌کنند. چرا که بیشتر خریداران آنها تنها از یک کشور خاص هستند. کمتر کسب و کار اینترنتی را می‌توان یافت که در سطح نه چندان وسیع، فعالیت بین المللی داشته باشد. حال با هم بیشتر راجع به تنظیم واحد پول در WHMCS خواهیم آموخت.

اگر قصد دریافت ریال و تومان از مشتری را روی WHMCS داشته باشیم، باید به عنوان بخشی از تنظیمات اولیه سامانه، واحد پولی فروشگاه را روی ریال یا تومان تنظیم کنید. این کار در محیط مدیریت با بردن اشاره‌گر روی Setup و کلیک روی Currencies از گروه صفحات Payments امکان پذیر است. در صفحهٔ Currencies شما باید واحدهای پولی دلخواه را به همراه ضریب تبدیل هر کدام وارد کنید.

البته معمولاً افراد همان تک واحد پولی را روی ریال یا تومان تنظیم می‌کنند. اگر چندین واحد پولی را به فروشگاه خود اضافه نمایید، مشتری از بین چندین واحد پولی می‌تواند یکی را انتخاب کند و سفارش خود را ثبت نماید. بعد از آن هم توسط درگاه پرداخت مرتبط با همان واحد پولی، مبلغ را پرداخت می‌کند.

با این توضیحات الان آماده‌اید که با دیدن فیلم آموزشی که در ادامهٔ صفحه آمده است را ببینید، تا به طور کامل با طریقهٔ کار کردن و تنظیم واحدهای پولی WHMCS آشنا شوید.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!