هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

آموزش تنظیمات عمومی WHMCS + ویدیو

WHMCS به مانند هر اسکریپت دیگری که یک فروشگاه هاستینگ برای ما راه‌اندازی می‌کند، دارای تنظیمات حرفه‌ای و البته برای تازه واردها پیچیده‌ای است! ولی اگر کمی زمان بگذارید و ویدیوهای ما را تماشا کنید، تقریباً می‌توان گفت بعد اتمام تماشا، با تمامی تنظیمات WHMCS به راحتی می‌توانید کار کرده و سایت خودتان را به خوبی تنظیم نمایید.

بخشی از مدیریت WHMCS که مربوط به تنظیمات مهم و اولیه سامانه می‌شود، General Settings یعنی تنظیمات عمومی نام دارد. با بردن اشاره‌گر روی پیوند Setup، اولین مورد همین گزینه خواهد بود که شما را به صفحهٔ مقصد خواهد برد. در این صفحه ما چندین سربرگ داریم. سربرگ‌هایی که هر کدام گروهی از تنظیمات را در خود جای داده‌اند. تنظیماتی که در این ویدیوی آموزشی کاربردشان را به صورت اجمالی خدمت شما بیان کردیم.

آموزش تنظیمات عمومی WHMCS

سربرگ‌های تنظیماتی در General Settings بدین قرارند:

 • General : تنظیمات عمومی سامانه در این سربرگ قرار گرفته است. مواردی مثل عنوان سایت، ایمیل و نشانی لوگوی سایت از این قسمت باید تنظیم شوند. پس همانطور که می‌بینید، تنظیماتی در این سربرگ یافت می‌شود که حتماً باید بررسی شوند.
 • Localization : برای اینکه زبان نمایشی در جاهای مختلف سامانه به خوبی تنظیم شود و خطایی یافت نشود، باید تنظیمات این قسمت هم مورد بررسی قرار گیرد. مهم‌ترین گزینهٔ تنظیماتی این سربرگ، Charset کل سایت است که به طور پیش فرض روی UTF-8 تنظیم شده است.
 • Ordering :‌ تنظیمات مربوط به فرم سفارش و نحوهٔ سفارش محصولات سایت از این سربر انجام می‌پذیرد. مثلا فرم‌های سفارش می‌توانند قالبی برای خود داشته باشند. قالب پیش فرض فرم سفارش را از اینجا می‌توان تعیین نمود.
 • Domains : تنظیمات مربوط به سفارش دامنه و نحوهٔ عمل سامانه در مواجه به ثبت سفارش و تمدید این قبیل محصولات را باید از این سربرگ بررسی کرد. به عنوان مثال اولین گزینهٔ این سربرگ به سیستم می‌گوید که آیا مشتری بتواند دامنه ثبت کند؟ دامنه خودش را انتخاب دهد؟ یا از دامنهٔ خودش روی سامانهٔ ما استفاده کند یا خیر؟
 • Mail : تنظیمات مربوط به ارسال ایمیل که یکی از مهم‌ترین تنظیمات WHMCS است در این سربرگ یافت می‌شود. فراموش نباید کرد که از مهم‌ترین روش‌هایی که این اسکریپت با مشتریان و کارمندان ارتباط برقرار می‌کند، ایمیل است. سامانه به طور خودکار از PHP برای ارسال ایمیل استفاده می‌کند. اما اگر خواسته باشید می‌توانید به جای آن از SMTP استفاده کنید. همچنین قالب کدهای ایمیل‌های‌تان را هم از اینجا قادرید تغییر دهید و به نوعی آنها را برای سایت خود سفارشی سازی کنید.
 • Support : تنظیمات بخش پشتیبانی سامانه در این سربرگ است. در اولین مرحله می‌توانید انتخاب کنید که WHMCS از چه سامانه‌ای برای مدیریت درخواست مشتریان استفاده کند. از همان سیستم پاسخ‌گویی درون خود WHMCS؟ یا Kayako؟ درادامه گزینه‌های تنظیمی دیگر برای همین قابلیت موجود است.
 • Invoices : صورت حساب‌ها یکی از اجزاء اصلی WHMCS محسوب می‌شوند که تنظیماتی در این سربرگ برای خود دارند. هر صورت حساب می‌تواند یک سند PDF هم داشته باشد و برای مشتری ارسال شود. تنظیماتی از قبیل نوع قلمی که باید در این سند استفاده شود در این سربرگ وجود دارد. که برای فارسی‌سازی کردن آنها حتماً باید از این قسمت اقدام کرد.
 • Credit : هر مشتری می‌تواند به حساب خود مبلغی به صورت اعتبار استفاده کند که در مواقعی بعدی در صورت حساب‌های آتی از آن استفاده کند. یا حتی از این مبلغ برای تمدیدهای خودکار سرویس‌هایش استفاده گردد. تنظیماتی در این سربرگ یافت می‌شود که مربوط به این موضوع می‌شوند.
 • Affiliates : برنامهٔ همکاری در فروش WHMCS یکی از راه‌های افزایش فروش است. تنظیمات میزان پورسانت هر همکار و حداقل مبلغی که می‌توان با آن درخواست واریزی داد، در همین سربرگ هستند.
 • Security : تنظیمات امنیتی سایت را باید در این سربرگ جستجو کرد. بسیار مهم است که به تنظیم شوند تا هم مشتریان با مشکل مواجه نشود، هم اینکه هکرها نتوانند سایت را خراب کنند. یکی از مهم‌ترین گزینه‌های تنظیماتی همین کپچا است که برای جلوگیری از حملهٔ Brute Force روی سایت خیلی تاثیرگذار است.
 • Social : تنظیمات مربوط به شبکه‌های اجتماعی که عموماً شامل نمایش دکمه‌های فیسبوک و توییتر در بخش اخبار سایت می‌شود، در این سربرگ قرار گرفته‌اند.
 • Other : دیگر تنظیمات WHMCS هم در سربرگ آخر یعنی Other دسته بندی شدند.

حالا با هم فیلم زیر را می‌بینیم تا با گزینه‌های موجود درون هر سربرگ بیشتر آشنا شویم.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!