هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

آموزش تنظیمات Setup Wizard در WHMCS + ویدیو

اگر طبق آموزش قبلی برای نصب WHMCS پیش رفته باشید، الان شما یک WHMCS نصب شده روی فضای میزبانی دارید که آماده‌ٔ بهره‌برداری است. البته قبل از بهره‌برداری اصلی، می‌بایستی مجموعه‌ای از تنظیمات را روی آن انجام دهید. گروه تنظیمات اصلی که تولید کنندهٔ این اسکریپت در نظر گرفته است، درون یک پنجرهٔ گام به گام با نام Setup Wizard قرار گرفته است. این تنظیمات از قبیل تنظیمات عمومی سایت، تنظیمات مربوط به درگاه پرداخت، تنظیمات مربوط به ثبت کنندهٔ دامنه و اتصال به سرور وب برای تحویل و فروش هاست از روی آن، می‌باشند.

البته نکته‌ای که باید حتماً در نظر بگیرید، این است که؛ تمامی این تنظیمات از طریق مراجعهٔ مستقیم به صفحات Setup در بخش مدیریت WHMCS هم قابل دسترس است. پس با خیال راحت می‌توانید با کلیک روی Do not show this again این پنجره را برای همیشه ببندید. چون اگر این کار را نکنید و گام به گام مراحل این قسمت را طی نکنید، هر بار که وارد WHMCS خواهید شد، این پنجره برای شما باز می‌گردد!

نکتهٔ بعدی اینکه؛ این پنجرهٔ گام به گام شامل ۴ مرحله تنظیمات است. مرحلهٔ دوم و سوم تقریباً به هیچ عنوان به درد سایت‌های فارسی زبان نمی‌خورد! چون برای درگاه پرداخت و فروش دامنه باید ماژول‌های اختصاصی همین کار را نصب کرد. اما شاید مرحلهٔ اول و چهارم را بتوان به خوبی در همین جا تنظیم کرد. منظور همان مشخصات عمومی سایت و اتصال WHMCS به سرور هاستینگ است.

آموزش تنظیمات Setup Wizard در WHMCS

مهم‌ترین گزینه‌های تنظیماتی که در مرحلهٔ اول (General) وجود دارد، عنوان و نشانی ایمیل مدیر سایت است. در مرحلهٔ دوم (Payments) درگاه‌های پرداخت پی‌پال و Credit Card را می‌بینید که می‌توانید روی سایت خود فعال کنید. البته از ریال و تومان پشتیبانی نمی‌کنند. در مرحلهٔ سوم (Domains) تنظیمات مربوط به رجیسترار دامنه یا همان ثبت کنندهٔ دامنه را می‌بینید. از جمله مهم‌ترین ثبت کننده‌های دامنه enom نام دارد. در مرحلهٔ آخر هم (Web Hosting) می‌توانید مثلا یک سرور WHM که می‌تواند نمایندگی هاست باشد یا یک سرور کامل باشد را به فروشگاه خود متصل کنید. که به محض دریافت مبلغ سفارش از مشتری، هاست از روی آن سرور به مشتری تحویل داده شود.

با این توضیحات، الان باید آماده باشید تا فیلم آموزشی این بخش از WHMCS را ببینید. به طور کامل تمامی این مراحل به صورت تصویری به شما آموزش داده شده است.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!