هاست لینوکس پرسرعت سی پنل

استفاده از افزونه Wordfence Security برای امنیت سایت وردپرس

از مهم ترین دغدغه های وبمسترهایی که سایت خود را با وردپرس راه اندازی کردند، این است که نکند یک روز سایت شان هک شود! این موضوع در بین خیلی از عزیزان مخصوصاً کسانی که تازه با دنیای طراحی سایت و وردپرس آشنا شدند، وجود دارد. اما باید به این دوستان عرض کرد که اگر یک سری اصول را رعایت کنید و راجع به آنها اطلاعات داشته باشید، سایت شما ۹۹ درصد امن بوده و نباید نگران هیچ چیزی باشید. یکی از این موارد بهره بردن از افزونه های امنیتی است که یکی از بهترین آنها افزونه Wordfence Security می باشد. در ادامه راجع به این افزونه بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد.

استفاده از افزونه Wordfence Security برای امنیت سایت وردپرس

استفاده از افزونه Wordfence Security برای امنیت سایت وردپرس

امنیت سایت را باید از زوایای مختلفی دید. باید با روش های مختلف حمله و نفوذ آشنا بود تا بتوان جلوی آنها را گرفت. اما برای این منظور نیازی نیست شما متخصص امنیت رایانه و شبکه باشید. بلکه همین که با اصول و تعاریف اولیه آشنا باشید، کفایت می کند. برای رسیدن به این نقطه هم اگر مقالات و آموزش های متعارف را مطالعه کنید، کفایت می کند.

اما افزونۀ Wordfence Security از دو قسمت کلی تشکیل شده است. یک قسمت همان دیوار آتش یا فایروالی است که دسترسی افراد و عوامل به سایت را بررسی می کند و اگر مخرب تشخیص داده شود، جلوی آنها را می گیرد. یک قسمت هم آنتی ویروس است که کارش بررسی امنیت بخش های مختلف سایت است که وقتی شما دستور اسکن یا پویش کردن سایت را می دهید یا خودش به صورت خودکار اجرا می شود، شروع به بررسی قسمت های مختلف سایت می کند تا اگر مورد امنیتی پیدا شد، آن را برطرف کند و به شما گوشزد نماید.

بخش Scanner به طور خودکار مدام پایگاه داده اش را با سرورهای اصلی شرکت Wordfence به روز میکند تا اگر در آینده تهدید جدیدی کشف شد، سایت شما در برابر آن بتواند مقاومت نشان دهد. البته با توجه به اینکه این افزونه دارای دو نسخه رایگان و پولی است، در نسخۀ پولی که دارای امکانات بیشتری است، سرعت این به روز رسانی برای یافتن تهدیدهای جدید بیشتر است. البته فراموش نکنید که با امکانات نسخۀ رایگان هم شما می توانید سایت خود را تا حد زیادی امن کنید.

یکی دیگر از امکانات این افزونه امکان تعمیر کردن فایل های آسیب دیده از نظر امنیتی است. یکی از کارهایی که کدهای مخرب روی سایت انجام میدهند، تغییر در محتوای کدهای فایل های سایت است. افزونه با بررسی کردن فایل های هست، قالب و پوسته های وردپرس با نسخه های اصلیِ آنها، اگر مورد مشکوکی پیدا کرد آن را تعمیر می کند که این امر سبب جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر برای سایت از نظر امنیتی می شود.

همان ابتدایی که افزونه Wordfence Security را فعال می کنید، از شما می خواهد که حالت پیشرفته مقابله با تهدیدهای امنیتی را فعال کنید. حالتی که سبب می شود تا قبل از اجرا شدن هر فایل وردپرس، ابتدا Wordfence وارد عمل شده و دسترسی را بررسی کند. اگر مطمئن بود، سپس اجازۀ انجام دیگر مراحل داده شود. برای فعال کردن حالت پیشرفته کافی است مراحل گفته شده توسط افزونه را دنبال کنید. در صورتی که هاست شما مشکلی نداشته باشد، به سادگی این حالت فعال می گردد.

و از دیگر ویژگی های افزونۀ Wordfence Security قابلیت هماهنگی با وردپرس شبکه است. به مانند حالت عادی می توانید افزونه را روی وردپرس فعال کنید، و تنظیمات را روی تمامی سایت از طریق بخش مدیریت شبکه انجام دهید.

این بود از توضیحات کامل و خواندنیِ افزونۀ Wordfence Security که به شما هم پیشنهاد می کنیم این افزونه را نصب و فعال کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

  1. سلام
    این افزونه خیلی وقت هست که پولی شده و نسخه رایگان آن هم تقریبا از کار افتاده ، می توانید از افزونه قدرتمند All in one wp security استفاده کنید که این نرم افزار از زبان فارسی هم کاملا پشتیبانی می کند ، رایگان هست و آموزش آن به زبان فارسی هم در سایت های آموزشی وردپرسی موجود هست .

دیدگاه تان را ارسال کنید.

لطفاً از درج نظرات خارج از موضوع این صفحه خودداری کنید!